top of page
  • Writer's pictureSABINA LUDYNIA

Somerset County - obszar kleski zywiolowej

Prezydent Joe Biden oświadczył, że w stanie New Jersey ma miejsce poważna katastrofa z powodu bezprecedensowych zniszczeń i powodzi spowodowanych huraganem Ida.


Deklaracja Bidena oznacza dostępność dodatkowych funduszy federalnych dla osób mieszkających w hrabstwach Bergen, Gloucester, Hunterdon, Middlesex, Passaic i Somerset, we wszystkich obszarach, które doświadczyły albo śmiertelnych powodzi, albo tornad niszczących domy.


Pożyczka lub dotacja na wypadek klęski żywiołowej

Small Business Administration oferuje pomoc finansową właścicielom firm, właścicielom domów i mieszkan na wynajem. Ta pomoc jest przeznaczona dla osób znajdujących się na obszarze ogłoszonym przez władze federalne. Aby się zakwalifikować, podatnik musi złożyć wszystkie wymagane zeznania podatkowe.

Jeśli mieszkasz lub posiadasz firmę w hrabstwach z listy Bidena i poniosłeś straty związane z burzą, możesz zacząć ubiegać się o pomoc we wtorek, 7 września, rejestrując się online na http://www.DisasterAssistance.gov lub dzwoniąc pod numer 1- 800-621-FEMA (3362) lub 1-800-462-7585 (TTY) dla osób z upośledzeniem słuchu i mowy. Bezpłatne numery telefonów będą działać od 7:00 do 22:00. (czasu lokalnego) siedem dni w tygodniu do odwołania.

Rzeczy, za które FEMA pomoże zapłacić, obejmują naprawy domu, tymczasowe mieszkania, tanie pożyczki i inne programy, które pomogą odzyskać siły po skutkach burzy.


IRS daje podatnikom więcej czasu na złożenie rozliczenia i zapłatę

Terminy składania i uiszczania podatków przedłużone do 3 stycznia 2022 r. obejmują:

• Termin do 15 września na dokonanie szacunkowych płatności podatkowych.

• Termin 15 października dla każdego, kto miał ważne przedłużenie, na złożenie zeznania indywidualnego lub biznesowego, który upływa w tym dniu.

Strona pomocy w przypadku katastrof IRS zawiera aktualizacje dotyczące katastrof i łącza do zasobów. Informacje są zwykle dostępne również na koncie IRS na Twitterze. Podatnicy mogą również zadzwonić na numer alarmowy agencji pod numer 866-532-5227 z pytaniami.


Podatnicy mogą kwalifikować się do odpisow podatkowych od strat

Osoby, które maja uszkodzone domy lub utraciły mienie w wyniku katastrofy ogłoszonej przez władze federalne, mogą kwalifikować się do odliczenia strat w wyniku wypadku. Mogą ubiegać się o to w swoim zeznaniu podatkowym z bieżącego lub poprzedniego roku. Może to spowodować większy zwrot.

Comments


bottom of page